Bizi Sosyal Ağlarda Takip Ediyor musunuz?

Twitter'da MOD

Bizi Takip Edin

Top
Image Alt

Hakkında

  /  Hakkında

Medya Okuryazarlığı Derneği

Günümüz dünyasının en önemli güç unsurlarından biri haline gelen medya çeşitli mecralara ayrılmış vaziyette hayatımızın merkezinde yer alıyor. Her mecranın kendine özgü bir dili olması anlaşılmasını zorlaştırırken anlamlandırılma sürecinde de farklılıklara sebep oluyor. Bireyler radyo, televizyon ve gazeteden oluşan geleneksel medya kanalları yoluyla aldıklarını eğitim düzeyi, ekonomik, sosyolojik ve psikolojik durumlarına göre anlamlandırıyor.

Uzun yıllar boyunca yazılı ve görsel medya araçlarıyla üretilen içerikte bireyler ‘’tüketici’’ rolündeydi. Ancak bugün hayatımızın tam anlamıyla merkezinde olan ve ‘’sosyal medya’’ adıyla yola çıkıp bugün ‘’Yeni Medya’’ kavramını doğuran mecra, bireyleri artık içerik açısından ‘’üretici’’ durumuna getirdi. Medya için ‘’okur’’ düzeyinde olan bireyler artık birer ‘’yazar’’ haline gelmiş durumda.

Medya Okuryazarlığı kavramı işte bu noktada önem kazanıyor. Çocuklardan ebeveynlere toplumu oluşturan her yaştan bireyin medyayı doğru bir şekilde okuması ve içerik üreterek kendisini ifade ettiği sosyal medyada doğru bir şekilde yazması gerekiyor. Derneğimiz “Medya Okuryazarlığı” kavramını ülke genelinde, sivil toplum çatısı altında akademiden aileye ve öğretmene aktararak, eğitim ve farkındalık çalışmalarını güçlendirmeyi amaçlıyor. Eğitimler, seminerler ve uygulamalı çalışmalar ile öncelikle bir farkındalık ortamının oluşması bu amacımızın gerçekleşmesinde önemli rol oynuyor.

‘’Akademiden Aileye Medya Okuryazarlığı’’ sloganıyla yola çıkan genç, nitelikli, tecrübeli ve dinamik ekibimiz akademisyenler, psikologlar, pedagoglar, eğitimciler başta olmak üzere çeşitli disiplinlerden profesyoneller ile işbirliği içinde çalışmalarını yürütüyor. Ekibimiz ayrıca uluslararası alandaki muadilleri ile ortak çalışmalar, araştırmalar ve programlar yürütmek için önemli adımlar atıyor.

Medya Okuryazarlığı Derneği toplumun her kesiminde; medyayı doğru okuma, anlama ve yorumlama farkındalığını, eğitim çatısı altında toplayarak bu alana yeni bir soluk getiriyor.

Aydın Web Tasarım, Efelerde web tasarım, Aydında web tasarım, Ege web tasarım, web sitesi yaptırma, aydın, izmir, nazilli, site tasarımcısı, efelerde tasarımcı,
Efeler hosting, hosting, domain, ssl, sunucu, vps, vds, aydın, datacenter, ege datacenter, server kirala, ucuz hosting,
Efeler teknoloji, efeler hosting, efeler, teknoloji firması, teknoloji danışmanı, teknoloji ithalatı,
teknoloji haberleri, nasıl yapılır, güvenlik haberleri, kaancity, teknoloji bloğu, teknoloji, sosyal medya, sosyal medya yönetimi, aydın sosyal medya,
güvenlik kamerası, kayıt cihazı, yedek batarya, notebook, laptop, şarj cihazı, satın al, retro, cenova, neutron, kaansky, seenergy, goldnet, laptop bataryası,